ارزان ترین بیمه بدنه

ارزان ترین بیمه بدنه کدام است؟

بر خلاف بیمه شخص ثالث که نوعی بیمه اجباری است خرید بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است. اما اختیاری بودن آن به این معنا نیست که رانندگان به آن نیازی ندارند. از آن جایی که بیمه شخص ثالث در یک حادثه رانندگی تنها خسارات مالی فرد زیان دیده را پرداخت می‌کند، اگر شما  فردی باشید که در حادثه مقصر باشید و بیمه بدنه نداشته باشید، خسارت وارد شده به خودروی خود را بایستی خودتان پرداخت کنید. با توجه به اینکه تنوع شرکت‌های بیمه گر در ارائه بیمه بدنه زیاد است انتخاب بهترین و ارزان ترین بیمه بدنه خودرو شاید سخت به نظر برسد. در این مطلب از مجله بیمه مرکوری قصد داریم شما را با بهترین و ارزانترین بیمه بدنه خودرو و فاکتورهای مربوط به  آشنا کنیم. ادامه مطلب را از دست ندهید.

بهترین و ارزان ترین بیمه بدنه

بهترین بیمه بدنه از نظر مردم بیمه ای است که ارزان ترین باشد. قیمت بیمه بدنه ارتباط مستقیمی با موارد زیر دارد:

 • میزان فروش شرکت‌ها
 • توانگری مالی آنها
 • پوشش های ارائه شده
 • تخفیفات ویژه
 • و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت‌های قابل پرداخت

موضوع مهمی که در انتخاب ارزان ترین بیمه بدنه باید به آن توجه داشت، این است که همیشه ارزان ترین بیمه به معنای بهترین بیمه نیست.

یکی از معیارهای خوبی که برای سنجش ارزان ترین بیمه بدنه خودرو می‌توانیم آن را در نظر بگیریم تعداد بیمه‌نامه‌های است که هر شرکت در طول یک سال فروخته است. علاوه بر تعداد بیمه های صادر شده توسط شرکت‌های بیمه گر سهم آن از بازار نیز در این میان تأثیر دارد. بر اساس آماری که توسط بیمه مرکزی منتشر شده است، سهم شرکت‌های موفق از فروش بیمه بدنه در سال ۹۷ بدین صورت بوده است:

 • شرکت بیمه ایران  تعداد ۱.۶۲۸.۱۶۳ بیمه صادر کرده و سهم آن از بازار  ۴۴.۶۱% درصد بوده است.
 •  شرکت بیمه آسیا  تعداد ۴۸۶.۳۸۲ بیمه صادر کرده و سهم آن از بازار  ۱۳.۳۳٪ بوده است.

به طور کلی برای کاهش حق بیمه بدنه می‌توان کمترین پوشش اضافی را انتخاب کرد. همچنین می‌توان از شرکت هایی بیمه بدنه خرید که بیشترین تخفیفات را به بیمه گذاران خود ارائه می دهند. قابل ذکر است که علاوه بر این موارد هرچه سال‌های عدم خسارت خودرو بیشتر باشد تخفیف بیشتری نیز به شما تعلق خواهد گرفت. در این میان بیمه کوثر بعد از بیمه دانا و بیمه ایران، ارزان ترین بیمه بدنه را به خود اختصاص داده است. به عنوان مثال برای خودروی ۲۰۶ تیپ ۵، سال ساخت ۹۶، به ارزش ۱۸۰ میلیون تومان و بدون تخفیف عدم خسارت، قیمت بیمه بدنه در شرکت بیمه کوثر به مبلغ ۱.۴۳۲.۵۷۸ بوده است.

ارزان ترین بیمه بدنه از لحاظ کسر فرانشیز

برخی از شرکت‌ها برای پوشش های اصلی بیمه بدنه مبلغی را به عنوان فرانشیز از خسارت قابل پرداخت کم می‌کند. همچنین برای برخی از پوشش های اضافی نیز درصدی به عنوان فرانشیز در نظر گرفته می‌شود، پس هنگام انتخاب بیمه بدنه برای آنکه از ارزان ترین بیمه بدنه بهره‌مند شوید به فرانشیزی که شرکت بیمه گر مورد نظر شما تعیین می‌کند نیز دقت داشته باشید. هرچه این مقدار کمتر باشد، شما از بیمه بدنه ارزان تری برخوردار می‌شوید. برای مثال بیمه آسیا برای پوشش سرقت فرانشیز ۲۰ درصد در نظر می‌گیرد که مبلغ بالایی است. یا فرانشیز پوشش بلایای طبیعی در بیمه کوثر ۱۰ درصد است، در حالی که همین پوشش در بیمه پارسیان فرانشیز ۳۰ درصدی دارد.

ارزان ترین بیمه بدنه از لحاظ صدور بیمه نامه

یکی از عوامل موثر در تعیین حق بیمه سال تولید خودرو است. برخی از شرکت‌ها خودروهایی که از تاریخ تولیدشان چندین سال گذشته باشد را یا بیمه نمی‌کنند یا برای صدور بیمه بدنه محدودیت‌هایی را در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال بیمه ایران برای حق بیمه خودروهایی که ده سال از تولیدشان گذشته است درصد کهنگی بالاتری را بر حق بیمه اضافه می‌کند. یا بیمه پاسارگاد خودرو هایی را که بیش از ۲۰ سال از تاریخ تولیدشان گذشته باشد بیمه نمی‌کند و به همین دلیل است که برخی از شرکت‌ها ارزان ترین بیمه بدنه را ارائه می دهند.

ارزان ترین بیمه بدنه از لحاظ ارائه پوشش بیشتر

از جمله خسارت هایی که تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • برخورد خودرو با وسیله نقلیه یا جسم دیگر
 • سقوط و یا واژگونی خودرو
 • آتش سوزی
 • صاعقه، انفجار
 • و سرقت کلی خودرو

اما در این بین پوشش های اضافی دیگری نیز هستند که با انتخاب آنها به حق بیمه شما اضافه می‌شود. برای مثال پوشش سرقت درجای قطعات، شکست شیشه، بلایای طبیعی، نوسانات قیمت و غیره. بنابراین اگر می خواهید که در ازای بهره‌مندی از پوشش های اضافی، هزینه کمتری پرداخت کنید و ارزان ترین بیمه بدنه را داشته باشید بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که به ازای ارائه پوشش های اضافی، مبلغ کمتری را به حق بیمه خود اضافه کند.

نکته/ اگر انتخاب ارزان ترین بیمه بدنه برای شما اهمیتی ندارد، به شما توصیه می‌کنیم که به دنبال کامل‌ترین بیمه بدنه باشید. شرکتی که بیشترین پوشش را ارائه دهد را می‌توانید به عنوان کامل ترین بیمه بدنه انتخاب کنید.

ارزان ترین بیمه بدنه از لحاظ تخفیفات ویژه

قیمت بیمه بدنه به تخفیفاتی که شرکت‌های بیمه گر در برخی از فصول برای مشتریان خود ارائه می دهند نیز بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین تخفیفات، تخفیف عدم خسارت است. از جمله شرایط ویژه‌ای که شرکت ها ممکن است برای ارائه تخفیفات خود در نظر بگیرند عبارتند از:

 • تخفیفاتی که به مالکان خودروهای صفر تعلق می‌گیرد. این تخفیف ها در برخی از شرکت‌ها از ۲۰ تا ۳۰ درصد متغیر است.
 • تخفیفات برای مشتریانی که دارای بیمه عمر در همان شرکتی هستند که بیمه ثالث خریداری کرده‌اند.
 •  برخی دیگر از شرکت‌ها برای مشتریانی که بیمه بدنه خود را از پوشش های کامل انتخاب کنند نیز تخفیفات ویژه ای را در نظر می‌گیرند.

تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر

یکی دیگر از عواملی که برروی قیمت بیمه بدنه تاثیر دارد و شما می توانید ار آن طریق ارزان ترین بیمه بدنه را خریداری کنید، تخفیفات مربوط به بیمه بدنه خودرو صفر است. از آنجایی که تخفیف بیمه بدنه برای خودروهای صفر متفاوت است و بین ۲۰ تا ۳۰ درصد تغییر پیدا می کند، بنابراین هرکدام از شرکت‌های بیمه گر ملاک متفاوتی برای تعیین خودروی صفر دارند که عبارتند از:

 • مقدار کارکرد خودرو
 • مدت زمانی که از تاریخ تولید خودرو گذشته است.
 • مدت زمانی که از شماره‌گذاری خودرو گذشته باشد.

برای مثال خودرویی که بیشتر از سه ماه از پلاک کردن آن گذشته و یا تولید آن به یک سال گذشته برمی گردد، حتی اگر میزان کارکرد آن به اندازه یک خودروی صفر باشد اما نمی‌تواند از تخفیفات بیمه بدنه خودروی صفر استفاده کند.

بیمه بدنه کیلومتری

بیمه بدنه کیلومتری به این دلیل که بر اساس کیلومتر طی شده توسط خودرو ها محاسبه می شود، حق بیمه کمتری داشته و به همین دلیل جزو  ارزان ترین بیمه بدنه محسوب می‌شود. اما بیمه بدنه کیلومتری در همه شرکت‌های بیمه گر ارائه نمی‌شود. ما در بیمه مرکوری این افتخار را داریم که برای مشتریان خود بیمه بدنه را بر اساس کیلومتر طی شده صادر کنیم، تا بدین ترتیب افرادی که استفاده زیادی از خودروی خود ندارند حق بیمه کمتری پرداخت کرده و از ارزان ترین بیمه بدنه بهره مند شوند. اما کیلومتر طی شده در این نوع بیمه نامه چگونه محاسبه می‌شود؟

در بیمه بدنه کیلومتری شما از زمانی که سوار خودروی خود می‌شوید و مسافتی را طی می کنید تا به مقصد برسید، کیلومتر مسافت طی شده خوانده شده و بر همان اساس برای شما بیمه بدنه صادر می شود. این طرح یکی از بزرگترین و موفق ترین طرح های در حال اجرا در کشورهای اروپایی و آمریکایی است که به تازگی در کشور ما توسط بیمه مرکوری با همکاری بیمه کوثر در حال اجرا است.

نقش بیمه مرکوری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه کوثر چیست؟

شرکت بیمه کوثر یکی از پیشروترین شرکت‌ها در حوزه استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات بوده است. بیمه کوثر شرکت بیمه ای بود که توانست خدمات درمان را مبتنی بر کد ملی ارائه دهد. همچنین در بیمه کوثر برای دسترسی بیماران به خدمات پزشکی اولین کیوسک خدمات بیمه‌ای، کیوسک چابک راه‌اندازی شد که کار آن صدور معرفی نامه درمان به صورت شبانه روزی و در همه روز های هفته است. نقش دیگری که بیمه مرکوری در بیمه کوثر داشته است در زیرساخت برای فروش اینترنتی پوشش‌های بیمه‌ای است. ارائه بیمه‌نامه های مسافرتی به مشتریان، صدور بیمه حوادث به صورت اینترنتی، دریافت حق بیمه‌های عمر، واریز اقساطی حق بیمه برای بیمه نامه‌های عمر و سایر بیمه نامه هایی که به صورت اقساطی فروخته شده‌اند، و طراحی و اجرای سامانه پیگیری شکایات بخشی از خدماتی است که بر پایه فاوا در پورتال بیمه کوثر راه اندازی کرده ایم.

به طور کلی چون ماموریت اصلی شرکت بیمه کوثر فروش بیمه نامه است، طبیعی است که بیشترین درخواست ها در سه حوزه فنی، بازاریابی و فروش و امور مشتریان باشد. بیمه مرکوری پل ارتباطی این سه حوزه بوده و زیرساخت های آن ها را فراهم می کند. بیمه مرکوری همچنین رابط اطلاعاتی بیمه مرکزی نیز است و بیمه مرکزی از طریق سامانه سنهاب و ارتباط با ما بر عملکرد شرکت نظارت می‌کند. در عملکرد امنیت اطلاعات نیز فعالیت‌های زیادی در شرکت صورت گرفته تا بتوانیم سرمایه شرکت و اطلاعات مشتریان خود را حفظ و نگهداری کنیم.

 بیمه بدنه مرکوری ارزان تر از همیشه

یکی از ویژگی‌های بیمه بدنه مرکوری این است که اگر شما بیمه بدنه سالیانه نداشته باشید اما برای سفری ضروری بیمه بدنه احتیاج داشته باشید می‌توانید از طریق اپلیکیشن مرکوری بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری کرده. و برای مدت زمانی که در سفر هستید بیمه بدنه داشته باشید و با آرامش خیال سفر کنید. از جمله ویژگی های بیمه بدنه مرکوری این است که ارزان ترین بیمه بدنه را صادر می کند. به عبارت دیگر وقتی دیگر لازم نباشد که بیمه بدنه سالیانه بخرید و فقط زمانی که واقعاً به بیمه‌ بدنه نیاز داشته باشید، بابت آن هزینه کنید، می توانید از ارزان ترین بیمه بدنه بهره ببرید. از دیگر ویژگی‌های این بیمه، صدور در کمترین زمان، پشتیبانی ۲۴ ساعته و بدون کارشناس حضوری است.

صدور ارزان ترین بیمه بدنه در۳ مرحله

 1. اپلیکیشن را روی تلفن همراهتان نصب کنید
 2.  مبدا و مقصد سفر را مشخص کنید
 3. اطلاعات خود را وارد کرده تا بر اساس میزان مسافت طی شده بیمه بدنه صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست