با بیمه بدنه آنلاین کوثر آشنا شوید

یکی از انواع بیمه‌های بدنه خودرو بیمه بدنه آنلاین کوثر است که علاوه بر قیمت و خدمات مناسب، پوشش‌های خوبی را نیز ارائه می‌دهد. تعرفه این نوع بیمه به قدری رضایت بخش بوده است که تا به حال و در چند سال اخیر میزان شکایت و نارضایتی از سوی مشتریان بسیار کم بوده است. همچنین شرکت بیمه برای مشتریان خود امتیازی را قائل شده است که می‌توانند خرید انواع بیمه را به صورت اقساطی نیز پرداخت کنند. از آنجایی که پوشش بیمه بدنه جزو بیمه‌های اختیاری بوده و شما جریمه‌ای از بابت نداشتن بیمه بدنه دریافت نمی‌کنید، ممکن است بسیاری از افراد آن را نادیده بگیرند. درحالیکه این بیمه می‌تواند در بسیاری از شرایط و خسارت‌ها زیان‌های مالی فرد خسارت دیده را بپردازد.

بیمه بدنه آنلاین کوثر

شرکت بیمه کوثر در سال ۱۳۸۹ فعالیت خودش را آغاز کرد و از همان ابتدا تمامی پوشش‌های بیمه‌ای توسط این شرکت ارائه می‌شد. چیزی که بیمه بدنه کوثر را از سایر بیمه‌ها متمایز می‌کند، دارا بودن پوشش‌های عالی و همچنین آسان بودن روند پرداخت خسارت در بیمه بدنه آنلاین کوثر است. به طور کلی اگر مراحل پرداخت خسارت به صورت سیار باشد ارزیابی و پرداخت خسارت در محل انجام شده و دیگر نیازی به مراجعه حضوری بیمه گذار به مرکز پرداخت خسارت وجود ندارد. همچنین اگر مشتری روش حضوری را انتخاب کند، در سریع‌ترین زمان ممکن بازرسی توسط کارشناس مربوطه انجام شده و مراحل پرداخت خسارت با کمترین معطلی صورت می‌گیرد.

تعرفه پوشش‌های بیمه بدنه کوثر

همانطور که در مقاله‌های دیگر به آن اشاره کردیم، قیمت بیمه بدنه به عواملی چون مدل خودرو، تعداد سیلندر، نوع پوشش انتخابی و … دارد. درباره بیمه بدنه کوثر نیز همین امر صادق بوده و با توجه به شرایطی که فرد بیمه گذار آن را انتخاب می‌کند و خودروی خود را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود. عامل دیگری که می‌تواند بر تعرفه بیمه بدنه آنلاین کوثر تأثیر بگذارد دارا بودن تخفیف‌های عدم خسارت است. پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سابقه بیمه بدنه دارید و قبلاً هم دچار خسارتی نشده‌اید، از شرایط تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه کوثر بهره‌مند شده و نرخ بیمه بدنه شما کاهش می‌یابد.

نکات تکمیلی

۱. شرکت بیمه کوثر برای خودروهای صفر کیلومتر تخفیفی ۲۰ درصدی را در نظر گرفته است که در صورت صفر بودن خودروی شما این تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت.

۲. نوعی دیگر از تخفیفات بیمه بدنه آنلاین کوثر مختص خریدهای گروهی هستند. این تخفیف برای خرید گروهی بیمه بدنه خودروهای ارزان‌تر از ۲۰۰ میلیون تومان، به اندازه ۵۵ درصد بوده و برای خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان و کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، به اندازه ۶۰ درصد است. همین طور تخفیف خرید گروهی برای خودروهای گران‌تر از ۵۰۰ میلیون تومان، به اندازه ۶۵ درصد در نظر گرفته شده است.

تعهدات بیمه بدنه آنلاین کوثر

تعهدات بیمه بدنه کوثر در قبال خسارت‌های وارده به فرد بیمه گذار به دو گروه اصلی و اضافی تقسیم بندی می‌شود که در ادامه به طور خلاصه به آن‌ها می‌پردازیم:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه کوثر

 • سرقت کلی خودرو
 • خسارات ناشی از برخورد جسم متحرک یا ثابت
 • خسارات ناشی از انفجار، آتش سوزی و صاعقه

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه کوثر

 • خسارات ناشی از سرقت درجای لوازم فابریک خودرو
 • خسارات ناشی از سرقت رینگ، باطری و لاستیک خودرو
 • خسارات ناشی از شکست شیشه
 • خسارات ناشی از ترانزیت
 • خسارات ناشی از بلایای طبیعی چون سیل و زلزله
 • خسارات ناشی از پاشیدن رنگ، مواد اسیدی و شیمیایی
 • خسارات ناشی از نوسانات قیمت خودرو

استثناهای پوشش بیمه بدنه کوثر

برخلاف پوشش‌های گفته شده برخی دیگر از حوادث هستند که شرکت بیمه کوثر هیچ تعهداتی نسبت به آن‌ها ندارد، که این پوشش‌ها عبارتند از:

 • خسارات وارد آمده ناشی از جنگ، اعتصاب، شورش
 • خسارات وارد آمده ناشی از تشعشعات هسته‌ای
 • خسارات وارد آمده عمدی
 • خسارات وارد آمده ناشی از فرار از تعقیب مقامات انتظامی و قضایی
 • خسارات وارد آمده در شرایطی که راننده فاقد گواهینامه باشد
 • خسارات وارد آمده در زمان مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر
 • خسارات وارد آمده ناشی از حمل بار غیرمجاز
 • خسارات وارد آمده ناشی از بکسل کردن وسایل نقلیه دیگر (به جز این که خودرو مجاز به بکسل بوده یا کاملاً استانداردها را لحاظ کرده باشد.)

توصیه بیمه مرکوری:

برای خرید بیمه بدنه آنلاین کوثر که بایستی از طریق اپلیکیشن مرکوری اقدام کنید، توصیه می‌کنیم که بیمه بدنه کامل را خریداری کنید. به این معنی که شما هم پوشش‌های اضافی و هم پوشش‌های اصلی را خریداری کرده، و از حداکثر پرداخت خسارت بهره‌مند می‌شوید.

شرایط دریافت خسارت بیمه بدنه کوثر در حوادث رانندگی

۱. در حادثه تصادف راننده بیمه‌ گذار مقصر شناخته شود:

در صورتی که در حادثه تصادف راننده بیمه‌ گذار مقصر شناخته شود، اگر راننده مقصر نیز طی حادثه خسارت دیده باشد و بیمه بدنه داشته باشد، خسارات وارد شده به او از طرف بیمه بدنه خودش پرداخت می‌شود و اگر بیمه بدنه نداشته باشد بیمه هیچ مسئولیتی نداشته و پرداخت تمامی خسارات بر عهده خودش است.

۲. در حادثه تصادف راننده بیمه‌ گذار مقصر شناخته نشود:

در صورتی که در حادثه تصادف راننده بیمه‌گذار مقصر حادثه نباشد و زیان دیده باشد، بیمه شخص ثالث راننده مقصر بایستی خسارات وارد شده به خودروی راننده زیان دیده را پرداخت نماید. حال در این شرایط اگر پوشش بیمه شخص ثالث راننده مقصر از خسارات وارد شده به خودروی راننده زیان دیده کمتر باشد دو حالت به وجود خواهد آمد.

 • خسارت وارد شده به خودروی زیان‌دیده بیش از سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی مقصر باشد و خودرو زیان دیده بیمه بدنه داشته باشد.
 • خسارت وارد شده به خودروی زیان‌دیده بیشتر از پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی مقصر باشد و خودروی زیان‌دیده بیمه بدنه نداشته باشد.

۳. در صورتی که در حادثه تصادف راننده خودروی مقصر فرار کرده باشد.

امکان دارد خودرویی در جایی پارک باشد و خودرو دیگری با آن تصادف کرده و از محل فرار کرده باشد. در این شرایط در صورتی که خودرو زیان دیده بیمه بدنه داشته باشد، فرد زیان دیده می‌تواند خسارات را از بیمه بدنه خودرو خود دریافت کند.

نکته/ توجه داشته باشید در چنین شرایطی اگر از بیمه بدنه خود برای دریافت خسارت‌های وارد شده به خودرو استفاده کنید، علاوه بر اینکه کلیه تخفیف‌های بیمه بدنه از بین می‌رود، سرمایه بیمه‌ شده نیز کاهش می‌یابد.

خرید بیمه بدنه آنلاین کوثر

برای خرید بیمه بدنه کوثر به دو صورت حضوری و غیرحضوری می‌توانید اقدام کنید. برای خرید حضوری بایستی به صورت مستقیم به نمایندگی‌های فروش شرکت بیمه کوثر مراجعه کنید. اما اگر قصد خرید بیمه بدنه آنلاین کوثر را دارید می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن بیمه مرکوری درخواست خود را ثبت کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بدون نیاز به مراجعه حضوری بیمه بدنه برای شما صادر می‌شود.

نحوه پرداخت خسارت بیمه بدنه

بیمه بدنه آنلاین کوثر

قانونی که در همه شرکت‌های بیمه گر وجود دارد این است که شما باید تا ۵ روز از زمانیکه حادثه رخ داده است به یکی از مراکز پرداخت مراجعه کنید و اعلام خسارت کنید. که در این صورت اقدامات لازم در جهت پرداخت آن شروع می‌شود. اگر به هر دلیلی برای حضور در مراکز پرداخت آماده نیستید می‌توانید مدارک لازم را با استفاده از پیک به مراکز پرداخت برسانید.

مدارک لازم جهت اعلام پرداخت خسارت

 • کارت ملی بیمه‌ گذار (در صورتی که راننده شخص دیگری باشد، کارت ملی او نیز نیاز خواهد بود.)
 • سند خودرو
 • گواهینامه بیمه‌گذار (در صورتی که راننده شخص دیگری باشد، گواهینامه او نیز نیاز خواهد بود.)
 • کارت خودرو
 • فرم اعلام خسارت تکمیل شده
 • بیمه بدنه کوثر
 • بیمه شخص ثالث خودرو
 • کروکی تصادف (در صورت وجود و نیاز به کروکی)

اقساطی کردن بیمه بدنه‌ کوثر

شرکت بیمه کوثر جزو آن دسته از شرکت‌هایی است که امکان خرید اقساطی بیمه بدنه آنلاین کوثر را برای مشتریان خود فراهم کرده است. بنابراین افرادی که به هر دلیلی مایل به پرداخت یکجای حق بیمه خود نباشند می‌توانند از این ویژگی بیمه کوثر استفاده کنند. برای اقساطی کردن بیمه بدنه کوثر به طور معمول به اندازه ۳۰ درصد از حق بیمه از فرد بیمه گذار دریافت می‌شود و مابقی آن طی اقساطی در ۴ تا ۸ ماه باید پرداخت شود. قابل ذکر است که این فرمول‌ها ممکن است در طول سال‌های بعد تغییر پیدا کند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات دقیق و بروز از اپلیکیش مرکوری در قسمت تماس با ما اقدام کنید.

پرداخت خسارت در سرقت قطعات و لوازم خودرو

در مواردی که قطعات و لوازم خودروی بیمه شده به سرقت برود و خودروی شما دارای پوشش سرقت در بیمه بدنه کوثر باشد، در اولین فرصت به پلیس ۱۱۰ اطلاع داده و برای تشکیل پرونده به نزدیکترین کلانتری یا پاسگاه محل حادثه مراجعه نمایید. قدم بعدی اطلاع به  واحد خسارت بیمه کوثر می‌باشد که باید مدارک زیر در خسارت سرقت قطعات به شرکت بیمه تحویل داده شود:

 • گزارش مقامات انتظامی
 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو
 • اصل و کپی کارت و سند خودرو
 • بازدید از مورد بیمه توسط کارشناس خسارت
 • ارائه معرفی نامه از شرکت‌های لیزینگ در صورت خرید اقساطی خودرو

پرداخت خسارت سرقت کلی خودرو

اگر خودرویی که بیمه بدنه کوثر دارد و به سرقت برود، اولین اقدام باید سرقت را به اولین کلانتری محل حادثه اطلاع دهید، در قدم بعدی تا ۴۸ ساعت فرصت دارید که سرقت را به یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه بدنه کوثر اطلاع دهید. برای دریافت خسارت باید مدارک زیر به شرکت بیمه کوثر ارائه شود:

 • اصل و کپی بیمه‌ نامه بدنه و شخص ثالث خودرو
 • اصل و کپی کارت و سند خودرو
 • گزارش نیروی انتظامی مبنی بر سرقت خودرو

مراکز پرداخت حضوری خسارت بیمه بدنه کوثر

۱. مرکز خسارت استان البرز:

استان البرز، کرج، خيابان درختی، نرسيده به سه راه حدادی، پلاک 178 ، شماره تماس:

026-33535266-33535277-33535299

۲. مراکز خسارت استان تهران:

* استان تهران، میدان آرژانتین خیابان الوند شماره 24، شماره تماس:

021-89382

* استان تهران،کيلومتر 8 جاده مخصوص کرج، بعد از تقاطع آزادگان، جنب بانک اقتصاد نوين، داخل فرعی، شماره تماس:

021-44906473

*استان تهران، باجه خسارت سيد خندان، شماره تماس:

021-88464461-88464456

* استان تهران،کيلومتر 4 بزرگراه آيت الله سعيدی، به سمت اسلامشهر، جنب متروی پاسگاه نعمت آباد، پلاک 676 و 678، شماره تماس:

021-55881534

* استان تهران، تهران، اتوبان بسيج، بلوار هجرت، فروشگاه ايثار، شماره تماس:

021-33242054

*استان تهران، تهران، خ سهروردي شمالی، کوچه شريف، پلاک 30،شماره تماس:

021-88503869

* استان تهران، تهران، خ آپادانا، بعد از تقاطع صابونی، پ 166، طبقه 2، واحد 5، شماره تماس:

021-88536062

*استان تهران، خيابان ظفر، خيابان نفت شمالی، نبش کوچه صفويان (5) پلاک 15، طبقه همکف، شماره تماس:

021-87142000

* استان تهران، ميدان فاطمی، پلاک 12، شماره تماس:

021-88957474

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست