بهترین بیمه بدنه خودرو

بهترین بیمه بدنه خودرو

در  حوادثی که منجر به خسارت می‌شود در برخی از موارد بیمه شخص ثالث هیچ کمکی به بیمه گذار نمی‌تواند بکند و اینجاست که استفاده از پوشش‌های بیمه بدنه خودرو به کارتان می‌آید. بنابراین این می‌تواند دلیل خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که برای خرید بیمه بدنه تردید دارند. شرکت‌های مختلفی خدمات بیمه بدنه ارائه می‌دهند، اما این که کدام یک از آنها بهترین بیمه بدنه خودرو را به مشتریان خود عرضه می‌کنند به عواملی بستگی دارد که در این مقاله از مجله بیمه مرکوری می‌خواهیم به آنها بپردازیم. پس برای بهره‌مندی از اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه بدنه

در کشور ما شرکت‌های مختلفی خدمات بیمه بدنه را ارائه می‌دهند. اما هر کدام از آنها قواعد و استثنائات مربوط به خودشان را دارند که همین موضوع باعث می‌شود تا پوشش‌های هر یک از دیگری متفاوت باشد. برای مثال ممکن است در یکی از شرکت‌های بیمه‌گر تخفیفاتی برای ارائه پوشش‌ها انجام شود که در شرکت‌های دیگر خبری از این تخفیفات نباشد. به همین دلیل افراد دغدغه خرید بهترین بیمه بدنه خودرو را دارند. از جمله بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه بدنه در کشور ما عبارتند از:

 • بیمه بدنه ایران
 •  بیمه بدنه آسیا
 • بیمه بدنه کوثر
 • بیمه بدنه البرز
 • بیمه بدنه دانا
 • بیمه بدنه پاسارگاد
 • بیمه بدنه رازی
 • بیمه بدنه سامان
 • بیمه بدنه کارآفرین
 • بیمه بدنه پارسیان
 • بیمه بدنه نوین

بهترین بیمه بدنه خودرو

همانطور که گفته شد بیمه بدنه در سطح پوشش خسارات تخفیفات انواع خودروها و قیمت از سوی شرکت بیمه‌گر متفاوت است که در ادامه قرار است بهترین بیمه بدنه خودرو را از هرکدام این موارد بررسی کنیم.

1. بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ تخفیفات

در مقاله‌های قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم که اگر سابقه عدم خسارت برای بیمه بدنه داشته باشید می‌توانید از تخفیفات عدم خسارت استفاده کنید. اما اگر خودروی شما تخفیفات عدم خسارت نداشته باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ در این مورد انتخاب شرکتی که تخفیف‌های مختلف ارائه دهد با توجه به اینکه از تخفیفات عدم خسارت نمی‌توانید استفاده کنید، به سود شما خواهد بود. با توجه به سیاست‌هایی که هر شرکت برای جذب و رضایت مشتری تخفیفاتی را برای بیمه بدنه لحاظ می‌کنند. ممکن است که این تخفیفات در شرکت‌های مختلف متفاوت باشد. از جمله تخفیفاتی که می‌توانید در شرکت‌های بیمه‌گر برای بیمه بدنه از آن استفاده کنید عبارتند از:

 • تخفیف خودرو صفر کیلومتر
 • بر اساس ارزش خودرو
 • تخفیف نقدی بیمه بدنه
 • تخفیف سال ساخت خودرو
 • تخفیفات مناسبتی

این تخفیفات ممکن است که در اکثر شرکت‌ها ارائه شود. اما نکته مهم این است که میزان تخفیفات هر کدام از طرح‌های گفته شده متفاوت است. برای مثال سقف تخفیفات بیمه بدنه معمولاً از ۷۰ درصد بیشتر نمی‌شود اما گاهی برخی از شرکت‌ها برای جذب پرتفوی، تا ۹۰ درصد آن هم تخفیفات را ارائه می‌دهند. حتی گاهی دیده شده است که برخی از شرکت‌های بیمه بدنه در ارائه تخفیفات خود برای جذب مشتری قیمتی پایین‌تر از قیمت عرف بازار اعلام می‌کند. که این کار در زمان خسارت‌دهی، بیمه گذار را با مشکل روبرو می‌کند.

2. بهترین بیمه بدنه از لحاظ ارائه سطح پوشش خسارات

یک بیمه‌گذار حرفه‌ای هنگام انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو به یکی از مهمترین گزینه‌های مهم و موثر یعنی سطح پوشش خسارت‌های شرکت بیمه مورد نظر توجه می‌کند. از نظر کارشناسان بیمه مرکوری شرکتی که در زمان خسارت بهترین همراهی و پرداخت خسارت را به بیمه‌گذاران ارائه  می‌دهد جزو بهترین شرکت‌های ارائه دهنده بیمه بدنه خودرو محسوب می‌شود. از جمله نکات دیگری که در خرید بیمه بدنه می‌توانید آنها را در نظر بگیرید، تعداد شعب شرکت بیمه و داشتن خسارت سیار است. قابل ذکر است که بیمه بدنه مرکوری دارای خسارت سیار بوده و در صورت بروز حادثه برای شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه کارشناس در ضمن یک حادثه خسارت خود را دریافت کنید. از دیگر شرکت‌های بیمه‌ای که خسارت سیار را ارائه می‌دهند می‌توان به بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه البرز و … اشاره کرد

3. بهترین بیمه بدنه برای خودروهای لوکس

اول بیایید با هم ببینیم منظور از خودروی لوکس چیست؟ منظور از خودروی لوکس، خودرویی است که ارزش آن بالای ۵۰ درصد مبلغ دیه اعلام شده در سال جاری باشد. به عبارت دیگر هر سال که مبلغ دیه از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود ارزش خودروهای لوکس نیز افزایش یافته و قیمت بیمه بدنه آن‌ها به تبع افزایش می‌یابد. با ذکر مثالی این موضوع را برای شما روشن می‌کنیم:

برای مثال فرض کنید که در سال ۹۷ قرار داریم و دیه ماه حرام معادل ۳۰۸ میلیون تومان از سوی بیمه مرکزی اعلام شده است. با توجه به اینکه گفتیم خودروی لوکس خودروی است که ارزش آن ۵۰ درصد مبلغ دیه باشد، پس می‌توان گفت که اگر  ارزش خودروی شما بیشتر از ۱۵۰ میلیون تومان باشد، خودروی شما جزو خودروهای لوکس محسوب شده و اگر دچار تصادف شوید تا سقف ۱۵۴ میلیون تومان می‌توانید خسارت دریافت کنید.

با توجه به مثال گفته شده می‌توانید اهمیت داشتن بیمه بدنه برای افرادی که دارای خودروهای لوکس هستند را به خوبی درک کنید. از آنجایی که شرکت‌های بیمه شرایط مختلفی در ارائه خدمات دارند سعی کنید در انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو دقت کرده تا بتوانید بیشترین تخفیفات را از آن خود کنید.

برخی از شرکت‌های بیمه به دلیل خسارت بالایی که بایستی برای خودروهای لوکس در زمان تصادف بپردازند این گونه خودروها را بیمه بدنه نمی‌کنند.

4. بهترین بیمه بدنه برای خودروهای صفر

همانطور که شاهد هستید هر ساله تعداد زیادی خودروهای صفر کیلومتر وارد بازار می‌شوند که دارندگان این گونه خودروها برای جبران خساراتی که ممکن است اتفاق بیافتد، ترجیح می‌دهند که خودروی خود را تحت پوشش بیمه بدنه درآورند. انتخاب شرکت بیمه‌ای که بهترین بیمه بدنه خودرو برای صفر کیلومتر را ارائه نمایند می‌تواند با در نظر گرفتن چند موضوع مختلف انجام گیرد.

آن دسته از افرادی که خودروی قبلی خود را فروخته و حال دارای خودروی صفر کیلومتر هستند می‌توانند در صورت داشتن سابقه بیمه بدنه از خودروی قبلیشان آن را استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که همه این موارد بسیار مهم بوده و می‌توانند بر روی قیمت بیمه بدنه خودروی صفر موثر باشند. پس توصیه می‌کنیم که از تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی خود بر روی خودروی صفر استفاده کنید.

5. بهترین بیمه بدنه برای خودروهای عرف جامعه

یکی از خودروهایی که با تعداد بالایی در سطح شهر می‌توانید آنها را ببینید خودرو پراید است. این خودرو به دلیل ریسک بالایی که داشته و اینکه جزو خودروهای پرخطر محسوب می‌شود، بسیاری از صاحبان آن‌ را وادار به خرید بیمه بدنه می‌کنند.

درصد بالایی از مخاطبان بیمه بدنه در کشور ما مربوط به بیمه بدنه خودروی پراید است.

این گفته می‌تواند خط بطلانی بر این تصور باشد که بسیاری از افراد معتقدند داشتن بیمه بدنه لوکس بوده و توصیه می‌شود که همه دارندگان وسایل نقلیه بایستی از این بیمه‌نامه برخوردار باشند.

6. بهترین بیمه بدنه از لحاظ توانگری مالی

توانگری مالی شرکت‌ها نشان‌دهنده توانایی آنها در پرداخت خسارت و انجام تعهدات آنها است. در ادامه نسبت و سطح توانگری شرکت‌های بیمه‌ای ارائه‌دهنده بیمه بدنه را با هم مقایسه می‌کنیم؛ تا شما بتوانید برای خرید بهترین بیمه بدنه خودرو، بهترین انتخاب را نیز داشته باشید.

نکته/ منظور از توانگری سطح یک بسیار خوب، و توانگری سطح ۴ ضعیف‌ترین حالت را نشان می‌دهد.

7. بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ توانگری مالی

 • ایران با نسبت 71 و سطح توانگری 2
 • کوثر با نسیت ۱۲۶ و سطح توانگری 1
 • آسیا با نسبت 145 و سطح  توانگری 1
 • پارسیان با نسبت 120 و سطح  توانگری 1
 • البرز با نسبت ۱۵۹ و سطح توانگری 2
 • دانا با نسبت 121 و سطح توانگری 2

همان طور که می‌بینید بیمه کوثر و بیمه آسیا جزو آن دسته از شرکت‌هایی هستند که در سطح اول توانگری بیمه هستند.

8. بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ قیمت

اولین و مهمترین چیزی که افراد در هنگام خرید بیمه بدنه به آن توجه می‌کنند قیمت آن است. به همین دلیل همیشه رقابت بزرگی بین شرکت‌های بیمه‌گر در ارائه بهترین بیمه بدنه خودرو با قیمت مناسب است. اما در نظر داشته باشید که همیشه ارزانترین به معنای بهترین نیست و بهتر است که قبل از خرید بیمه‌نامه‌های ارزان از خدمات آن شرکت در هنگام وقوع حادثه و پرداخت خسارت مطمئن شوید.

کارت طلایی در مقابل بیمه بدنه

کارت طلایی یکی از خدماتی است که برخی از خودروسازان داخلی مانند ایران خودرو و سایپا به افرادی که خودروهای خود را از این دو شرکت خریداری کنند کارتی به عنوان کارت طلایی داده می‌شود که افراد می‌توانند به جای بیمه بدنه از آن استفاده کنند. کارت‌ طلایی خسارت‌هایی از جمله سرقت خرابی و.. را جبران می‌کند و بسیاری از افراد به همین دلیل از خرید بیمه بدنه سرباز می‌زنند. اما در ادامه با ذکر مواردی به شما نشان می‌دهیم که خرید بهترین بیمه بدنه خودرو مزایای بیشتری نسبت به کارت طلایی دارد و به همین دلیل است که به دارندگان خودرو توصیه می‌شود که حتماً بیمه بدنه را خریداری کنند.

مزایای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی

با توجه به همه مزایایی که در قسمت بالا توضیح داده شد می‌توان گفت برای انتخاب بین بهترین بیمه بدنه خودرو و یا کارت طلایی باید به تعداد خدماتی که نیاز دارید توجه کنید. زیرا همانطور که گفته شد بسیاری از خدمات ارائه شده از سوی بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه گر در کارت طلایی موجود نیست. کارشناسان ما در بیمه مرکوری به شما توصیه می‌کنند که  اگر می‌خواهید از خدمات بیمه‌ای و پوشش‌های آن به صورت کامل استفاده کنید و بتوانید سابقه عدم خسارت داشته باشید عاقلانه ترین کار این است که بیمه بدنه خریداری کنید.

 • داشتن  سابقه بیمه‌ای در بیمه بدنه امکان جابجایی و انتقال از شخصی به شخص دیگر و از خودرویی به خودروی دیگر وجود دارد ولی چنین امکانی در داشتن کارت طلایی وجود ندارد.
 • تخفیفات بهترین بیمه بدنه خودرو  قابلیت انتقال از خودرویی به خودروی دیگر و حتی از یک شرکت به شرکت دیگر را دارد و هر فرد می‌تواند تخفیفات بیمه بدنه را برای چندین سال برای خود حفظ کند. ولی در کارت طلایی تخفیف عدم خسارت وجود ندارد.
 • با داشتن بیمه بدنه ، سابقه عدم خسارت تخفیفات می‌تواند در محاسبه قیمت بیمه بدنه باعث کاهش قیمت بیمه بدنه شود.
 • خدمات کارت طلایی فقط برای خودروهای تولید شده در شرکت‌های ایرانی است و حتی خودروهای مدل قبل از سال ۸۹ ایران خودرو هم، نمی‌توانند از خدمات کارت طلایی و بیمه بدنه استفاده کنند. ولی همه وسایل نقلیه می‌توانند بیمه بدنه داشته باشند.
 • قیمت بیمه بدنه کمتر از  قیمت خرید کارت طلایی است.
 • شما می‌توانید با پاسخ گویی به چند سوال قیمت بیمه بدنه را از شرکت‌های مختلف بیمه‌ای دریافت کنید، در صورتیکه برای محاسبه قیمت کارت طلایی نیازمند به بازدید کارشناس است.

از دیگر مزایای آن..

 • خسارات پرداختی در بیمه بدنه به صورت نقدی و به حساب بیمه گذار است. ولی در کارت طلایی فقط قطعه آسیب دیده تعمیر و یا تعویض می‌شود.
 • امکان خرید کارت طلایی برای ماشین‌های خارجی وجود ندارد. در صورتیکه بهترین بیمه بدنه خودرو را می‌توان به هر وسیله نقلیه‌ای خریداری کرد.
 • امکان خرید بیمه بدنه به صورت آنلاین و یا حتی با یک تماس تلفنی از هر نمایندگی و یا کارگزاری بیمه وجود دارد. ولی برای خرید کارت طلایی حتماً باید به نمایندگی ایران خودرو مراجعه کنید.

مقایسه شرکت‌های بیمه‌گر مختلف

با توجه به همه فاکتورهایی که گفته شد از جمله قیمت، تخفیفات، تعداد شعبات، سطح توانگری و … می‌توانید شرکت مناسبی را برای خرید بهترین بیمه بدنه خودرو انتخاب کنید. همچنین اگر برای انتخاب بیمه بدنه و شرکتی که آن را ارائه می‌دهد دچار سردرگمی شده اید می توانید با کارشناسان ما در بیمه مرکوری مشورت کرده و در نهایت مطمئن باشید که بهترین انتخاب را انجام داده اید.

خرید بیمه بدنه از طریق بیمه هوشمند مرکوری

امیدواریم با مطالب گفته شده توانسته باشیم شما را در امر خرید بهترین بیمه بدنه خودرو به خوبی راهنمایی کرده باشیم. اگر بیمه بدنه ندارید و میخواهید برای اولین بار بیمه بدنه خریداری کنید و یا اگر زمان تمدید بیمه بدنه شما نزدیک است و می‌خواهید بیمه بدنه خود را تمدید کنید؛ شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه حضوری از طریق اپلیکیشن مرکوری با پر کردن اطلاعات خواسته شده بیمه بدنه مورد نظر خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست