صدور آنلاین بیمه بدنه با اپلیکیشن مرکوری

با پیشرفت تکنولوژی و یادگیری عموم مردم در استفاده از اینترنت بسیاری از شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف خدمات خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند که شرکت‌های بیمه نیز در این امر پیشتاز بوده‌اند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم به جزئیات صدور آنلاین بیمه بدنه در اپلیکیشن مرکوری بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

صدور آنلاین بیمه بدنه مرکوری

صدور آنلاین بیمه بدنه در بیمه نامه مرکوری یا سفر مانند بیمه نامه هایی است که در بعضی از کشورهای اروپایی عرضه می‌شود. در واقع مرکوری طرحی برای سفرهای کوتاه مدت است که نرخ بیمه نامه در آن بر اساس مبدا و مقصد سفر و نوع خودرو تعیین می‌شود. همچنین بیمه نامه اتوبان نیز قابل استفاده در اتوبان های کشور و بزرگراه هایی است که عوارض در آن دریافت می‌شود. در این طرح بدنه خودروی شما در محل اخذ عوارض از ورودی تا خروجی اتوبان بیمه میشود. این بیمه نامه نیز با دریافت مبلغی بسیار ناچیز طراحی و اجرایی شده است.

در طرح بیمه مرکوری شما می توانید خودروی خود را در فاصله زمانی و مکانی (برای مثال از تهران تا چالوس) در یک مسیر خاص بیمه کنید. در این برنامه برای مسیر مد نظر شما از طرف چند شرکت بیمه به شما رقم بیمه ارائه می‌شود که می‌توانید یکی از آنها را برای ارائه خدمات بیمه انتخاب کنید. دید ما در این طرح خدماتی،هم اقتصادی و هم خدماتی است.

بیمه نامه مرکوری یا سفر شبیه بیمه نامه هایی است که در بعضی از کشورهای اروپایی عرضه می‌شود. مرکوری طرحی برای سفرهای کوتاه مدت است که نرخ بیمه نامه در آن بر اساس مبدا و مقصد سفر و نوع خودرو تعیین می شود.

چگونگی ثبت اطلاعات در بیمه مرکوری

در طرح صدور آنلاین بیمه بدنه اگر پلیس راهور اطلاعات رانندگان را در اختیار شرکت‌های بیمه بگذارد، زمانی‌که بیمه گذار کد ملی یا شماره بیمه نامه اش را در سیستم وارد می‌کند اطلاعاتش نیز متصل شده و بر اساس آن می توان، بیمه را با توجه به میزان ریسک راننده و خودرو ارائه داد. اما طرح مرکوری به گونه‌ای است که در اپلیکیشن نوع خودرو و شماره گواهینامه وارد می‌شود، سپس اطلاعات مربوط به نرخ مشخص می شود. نوع و سابقه رانندگی افراد، نوع خودرو، و جاده ای که در آن تردد می شود در طرح مرکوری بر روی بیمه نامه فرد ثبت می‌شود.

تخفیفات صدور آنلاین بیمه بدنه

شرکت‌های بیمه معمولاً  علاوه بر تخفیف های ثابتی که برای مشتریان خود در صدور آنلاین بیمه بدنه در نظر می‌گیرند، برخی شرکت ها نیز به صورت دوره‌ای تخفیف‌هایی را برای مشتریان خود عرضه می‌کنند که برخی از این تخفیف ها عبارتند از:

 1. هیئت علمی
 2. ایثارگری
 3. منطقه آزاد
 4. دارندگان تخفیف بیمه بدنه: همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کرده ایم افرادی که بیمه بدنه خودروی خود را تمدید می کنند اگر در طول سال جاری در مدت زمان بیمه بدنه خسارت بیمه بدنه نداشته باشند در هنگام صدور آنلاین بیمه بدنه از تخفیفاتی از سوی شرکت بیمه گر بهره مند می‌شوند.
 5. دارندگان بیمه شخص ثالث: برخی از شرکت ها به مشتریان خود که هم بیمه بدنه و هم بیمه شخص ثالث دارند هنگام خرید و یا تمدید بیمه بدنه به آن‌ها تخفیف می دهند.
 6. دارندگان بیمه عمر: همانند تخفیف بیمه شخص ثالث افرادی که دارای بیمه عمر در برخی از شرکت های صدور آنلاین بیمه بدنه باشند تخفیفات بیمه بدنه نیز تعلق می گیرد.
 7. دارندگان حساب بلند مدت: یکی دیگر از تخفیفات صدور آنلاین بیمه بدنه این است که اگر فرد متقاضی بیمه بدنه، در بانکی که شرکت بیمه گر مربوط به آن است اگر فرد دارای حساب سپرده بلندمدت باشد و درخواست بیمه بدنه بدهد ممکن است از برخی تخفیفات آن شرکت برای بیمه بدنه بهره مند شوند.
 8. خودروی صفر کیلومتر
 9. خودروی وارداتی

ارزیابی صحت عکس‌ها در صدور آنلاین بیمه بدنه

با توجه به آنکه در بیمه نامه هایی مانند بیمه بدنه که به صورت آنلاین صادر و پرداخت می‌شود، صحت و سقم درستی عکس‌ها بسیار مهم است، در اپلیکیشن مرکوری عکس ها در لحظه و به صورت آنلاین و با رعایت برخی از اصول و شرایط خاص گرفته می‌شود که این شرایط از مزیت‌های اصلی این اپلیکیشن است. یکی از این شرایط این است که زمان عکاسی بسیار محدود بوده و فرد، تنها به اندازه یک دقیقه فرصت دارد که از خودروی خود عکس بگیرد. با به پایان رسیدن این زمان کل مراحل باطل شده و فرد باید مجدداً و از ابتدا عکس ها را بگیرد.

شرایط دیگری که به سیستم اضافه کرده‌ایم این است که به صورت تصادفی کارشناس خود را به محل اعزام می‌کنیم. به عبارت دیگر پس از دریافت عکس‌ها و اطلاعات دیگر ممکن است با مشتری تماس گرفته شده و به او اطلاع داده شود که تا دقایقی دیگر کارشناس برای ارزیابی به شما مراجعه می‌کند. ما در اپلیکیشن مرکوری سعی کرده‌ایم با ایجاد این محدودیت‌ها تا جای ممکن امکان ریسک در بیمه‌گری را کاهش دهیم.

در اپلیکیشن مرکوری عکس ها در لحظه و به صورت آنلاین و با رعایت برخی از اصول و شرایط خاص گرفته می‌شود که این شرایط از مزیت‌های اصلی این اپلیکیشن است.

انواع بیمه کوتاه مدت

بیمه بدنه کوتاه مدت سفر

نوع دیگری از بیمه‌های کوتاه مدت که از رشد خوبی برخوردار هستند، بیمه کوتاه مدت سفر است که برخی شرکت‌ها به عنوان بیمه بدنه کوتاه مدت خودرو آن را صادر می‌کنند. در این نوع بیمه شخص می تواند خودرو خود را در برابر آسیب‌های جزئی یا کلی در طول سفر و مواردی از این دست بیمه کند. بیمه بدنه کوتاه مدت از طریق صدور آنلاین بیمه بدنه دریافت می‌شود و رسیدگی به به آن در بیشتر موارد بدون نیاز به پر کردن فرم‌های متعدد انجام می‌شود. به طور کلی روند رسیدگی به مسائل مورد ادعا در بیمه‌های کوتاه مدت بسیار سریع و با کمترین دردسر صورت می‌گیرد. در این زمینه شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه کوتاه مدت نیز رقابتی نفس‌گیر با یکدیگر دارند.

بیمه کوتاه مدت خودرو

این نوع بیمه برای پوشش برخی موارد در یک زمان محدود و مدت کوتاه طراحی شده است، به طوری که در برخی کشورها بیمه شدگان می‌توانند با پرداخت حق بیمه از پوشش دیگری در زمان محدود بهره‌مند شوند. به عنوان مثال خودرو شما دارای بیمه شخص ثالث است اما بیمه بدنه ندارید. بنابراین برای یک سفر خارج از شهر خودروی خود را به عنوان مثال به مدت یک هفته بیمه بدنه می‌کنید.

در برخی کشورها مانند آمریکا می‌توان برای مدتی خودرو کرایه کرد. بنابراین داشتن بیمه بدنه برای آن مدت زمان برای شما حیاتی است. برای مثال تصور کنید خودروی دوست خود را قرض می‌گیرید یا از یک موسسه به مدت یک هفته خودرویی را کرایه می‌کنید، اما ترس آن را دارید که در صورت بروز حادثه تصادف و یا سرقت از عهده پرداخت خسارت بر نیایید. در چنین شرایطی می‌توانید خودروی خود را برای مدت کوتاه بیمه کنید. از جمله مزایای این بیمه‌ها صدور آنلاین بیمه بدنه است.

مدت زمان بیمه‌های کوتاه مدت

مدت زمان بیمه‌های کوتاه مدت در صدور آنلاین بیمه بدنه به شرکت بیمه‌گر بستگی دارد. به عنوان مثال برخی شرکت‌ها از یک روز تا 6 ماه، پوشش بیمه کوتاه مدت را ارائه می‌دهند.

افراد مناسب دریافت بیمه کوتاه مدت

به طور کلی کسانی که ممکن است به این نوع بیمه ها نیاز پیدا کنند عبارتند از:

 1. کسانی که برای تعطیلات یا تجارت با خودرو خود به کشور دیگری سفر می‌کنند.
 2. کسانی که مالک خودرو نیستند، اما به صورت اشتراکی از آن استفاده می‌کنند 3. کسانی که نسبت به میزان تعهدات بیمه اصلی خود و حداقل پوشش آن نگران هستند.
 3. کسانی که خودرویی را کرایه می‌کنند.
 4. کسانی که خود را برای مدت کوتاهی قرض می گیرند.

 قیمت بیمه بدنه کوتاه مدت

قیمت بیمه در صدور آنلاین بیمه یدنه خودرو نکاتی همچون نوع خودرو، روش استفاده از آن، سابقه بیمه‌ای فرد متقاضی، و مدت زمان بیمه بستگی دارد. (توجه داشته باشید که اگر بیمه نامه از یک شرکت بیمه خریداری شود یا موسسه کرایه اتومبیل انجام آن را برعهده بگیرد بر هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد)

پوشش‌های ارائه شده در بیمه‌های کوتاه مدت

به طور کلی بیمه های کوتاه مدت براساس مدت زمان، پوشش‌های زیر را ارائه می دهند:

 • زیان ناشی از تصادف
 • زیان ناشی از استفاده از خودرو
 • آسیب دیدن فرد بر اثر تصادف
 • هزینه جایگزینی خودرو
 • هزینه‌های تعمیر خودرو
 • زیان درآمدی فرد بیمه شده

آیا بیمه کوتاه مدت درمان توصیه می‌شود؟

با توجه به پوشش‌های بیمه‌های کوتاه مدت برای خودرو برخی از افراد به داشتن بیمه کوتاه مدت درمان نیز فکر می‌کنند. اما کارشناسان بیمه مرکوری این روش را برای بیمه درمان پیشنهاد نمی‌کنند. پیش از روی کار آمدن ترامپ و اصلاح برنامه خدمات درمانی  باراک اوباما موسوم به اوباما که دولت ترامپ با تکمیل قوانین این امکان را به مردم آمریکا داد تا بیمه های درمان کوتاه مدت خریداری کنند قیمت این بیمه نامه ها کمتر از بیمه نامه های طرح دولت قبلی است البته دلیل این ارزانی مشخص است آنها خدمات درمانی کمتری را تحت پوشش قرار می دهند.

نکته مهم این است که بیمه های کوتاه مدت نمی توانند جای بیمه اجباری را بگیرند و کسانی که بیمه درمان اصلی ندارند جریمه خواهند شد. در واقع بیمه‌های درمان کوتاه مدت برای پوشش کمبودهای احتمالی بیمه اجباری طراحی شدند. از جمله نقاط ضعف بیمه های کوتاه مدت درمان عبارتند از:

در بیمه های کوتاه مدت مواردی همچون بیماری‌های روحی و روانی، بیماری‌های ناشی از مصرف مواد مخد، داروهای تجویزی پزشکان و مراقبت‌های پیش از زایمان کمتر تحت پوشش قرار میگیرد. همچنین جراحات ناشی از فعالیت‌های ورزشی، عمل آب مروارید چشم، صدمات ناشی از مسمومیت اعمال مربوط به زیبایی و درد بدن، تحت پوشش بیمه های درمان کوتاه مدت قرار نمی‌گیرند.

مهلت زمان اعلام خسارت در بیمه بدنه

پس از آنکه میزان خسارت قابل پرداخت به تأیید برسد و مدارک لازم تکمیل شود، بیمه‌گر 15 روز مهلت دارد تا خسارت بیمه‌گذار را پرداخت کند. این مهلت، در مورد سرقت 60 روز است. این 60 روز از زمان اعلام خسارت به بیمه‌گر آغاز می‌شود. در صدور آنلاین بیمه بدنه، یکی از اطلاعاتی که از بیمه‌گذار دریافت می‌شود، ارزش روز وسیله نقلیه است.

درصورتیکه به هر دلیلی، ارزش خودرو در زمان وقوع حادثه، بیشتر از ارزش اعلام شده در بیمه ‌نامه باشد، بیمه‌گر متناسب با مبلغ زمانی که وسیله نقلیه بیمه شده است، مسئول جبران خسارت خواهد بود. مغایرت قیمت روز خودرو در زمان حادثه با قیمت اولیه بیمه شده یا میتواند به دلیل خرید ناآگاهانه و کارشناسی نه چندان دقیق خودرو رخ داده باشد یا به هر دلیل دیگری. برای مثال ممکن است مانند آنچه در سال‌های اخیر رخ داده است به علت نوسانات بازار، قیمت خودرو به صورت غیرقابل پیشبینی افزایش یابد.

هدف بیمه مرکوری چیست؟

در حال حاضر در سال قبل ۶۰% پرتفوی بیمه مرکوری (کوثر) مربوط به خودرو بود، اما طی چند سال گذشته سعی شده است که سهم خودرو را در پرتفوی بیمه به ۴۰ درصد کاهش دهیم. بر اساس برنامه تا پایان سال ۱۴۰۰ بایستی نزدیک به ۶۴۰ میلیارد تومان بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه فروخته شود که تا به حال ۵۵ درصد این رقم محقق شده است. ما در بیمه مرکوری امیدواریم تا پایان زمان موعد صدور بیمه‌ نامه‌های ما در ۶۰ درصد این رقم متمرکز شود. ضمن اینکه لازم است تا پایان سال به برنامه تعیین شده برسیم ولی از آن عبور نکنیم. به عبارت ساده تر نباید سهم بیمه‌های شخص ثالث از سقف تعیین شده بالاتر برود. در بیمه بدنه نیز پیش‌بینی ما در بیمه مرکوری این است که تا پایان سال ۵۰ میلیون تومان به فروش برسانیم.

نتیجه گیری

با استفاده از اپلیکیشن مرکوری به صورت غیر حضوری بیمه نامه هوشمند بدنه خودرو خود را برای مدت کوتاهی مانند طول ۱۰ روز خریداری کنید. کارشناسی در این روش با بهره مندی از فناوری های اطلاعات هوشمند و با توجه به مسیر سفر، مدت سفر و نیز میزان پرخطر بودن راننده محاسبه می شود.  در صدور آنلاین بیمه بدنه تکمیل اطلاعات توسط فرد در کمترین زمان به صورت خودکار انجام شده و نسخه الکترونیکی و فیزیکی آن برای متقاضیان ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست