قیمت بیمه بدنه پراید

قیمت بیمه بدنه پراید و هر آن چیزی که باید درباره‌اش بدانید

از آنجایی که قیمت بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث بسیار متفاوت بوده و مبلغ ثابتی ندارد نرخ بیمه هر خودرو در شرکت‌های بیمه به صورت جداگانه محاسبه می‌شود. دلیل آن هم متفاوت بودن نوع و مدل خودرو، و ارزش و کاربری آنها است. به همین منظور قصد داریم در این مقاله از مجله بیمه مرکوری قیمت بیمه بدنه پراید را بررسی کنیم و ببینیم که چه عواملی روی آن تاثیر گذار هستند در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت بیمه بدنه پراید

همانطور که گفتیم قیمت بیمه بدنه پراید بر خلاف بیمه شخص ثالث مبلغ ثابتی نداشته و به عواملی چون نوع، مدل خودرو، ارزش خودرو، کاربری آن و پوشش‌های انتخابی و تخفیفاتی که به بیمه گذار تعلق می‌گیرد بستگی دارد. و بر همین اساس شرکت‌های بیمه نرخ بیمه را محاسبه کرده و در هنگام خرید بیمه نامه به بیمه گذار ارائه می‌دهند.

نوع و مدل خودرو

قیمت بیمه بدنه پراید برای انواع آن متفاوت است. برای مثال قیمت بیمه بدنه خودرو ۱۳۱ پراید با مدل ۱۱۱ متفاوت بوده و اگر هر کدام از آنها دچار خسارت شوند مبلغ متفاوتی برای خسارت به هر یک تعلق می‌گیرد. پس نوع مدل خودرو روی نرخ بیمه تاثیر گذار بوده و برای هر خودرو به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

ارزش خودرو

ارزش خودرو یکی از گزینه‌هایی است که در هنگام بیمه نامه، شرکت بیمه موظف است که ارزش خودروی شما را در بیمه نامه ثبت کند. در غیر این صورت اگر خودروی پراید دچار حادثه‌ای شود و ارزش آن به مبلغی کمتر از ارزش واقعی تعیین شود، شرکت بیمه مبلغی کمتر از خسارت واقعی را به دارنده خودروی پراید پرداخت می‌کند.

پوشش‌های اضافی

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت بیمه بدنه پراید تاثیر می‌گذارد پوشش‌های اضافی است که بیمه گذار در هنگام خرید بیمه بدنه آنها را انتخاب می‌کند. پس بیمه گذار موظف است به ازای انتخاب هر یک از پوشش‌های اضافی مبلغی بیشتر برای خرید بیمه نامه بپردازد. به طور کلی هرچه تعداد پوشش‌های بیشتری را خریداری کنید قیمت بیمه بدنه خودرو نیز افزایش پیدا می‌کند.

تخفیفات بیمه بدنه

تخفیفاتی که شرکت‌های بیمه در هنگام محاسبه نرخ بیمه بدنه در نظر می‌گیرند نیز ممکن است باعث افزایش و یا کاهش قیمت بیمه بدنه پراید شود. برخی از این تخفیفات عبارتند از تخفیفات عدم خسارت، تخفیفات خودروی صفر کیلومتر، تخفیفات خودروهای وارداتی و … .

چگونه قیمت بیمه بدنه پراید را کاهش دهیم؟

با توجه به بالا رفتن قیمت روز خودرو حداقل مبلغی که باید برای خرید بیمه بدنه یک خودروی متعارف به همه شرکت‌های بیمه پرداخت کرد حدود یک میلیون تومان است. این مبلغ با در نظر گرفتن همه پوشش‌های بیمه بدنه محاسبه می‌شود. در بین شرکت‌های ارائه دهنده بیمه بدنه شرکتی که کمترین مبلغ قیمت بیمه بدنه پراید را دارد و جزو ارزانترین بیمه‌های بدنه در کشور محسوب می‌شود بیمه کوثر است و در رتبه دوم نیز بیمه سینا قرار دارد. در این بین گرانترین بیمه‌های بدنه را نیز شرکت‌های ملت، ایران و رازی از بیمه گذار دریافت می‌کنند.

نکته/ اگر می‌خواهید قیمت بیمه بدنه پراید خود را کاهش دهید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را کم کنید و به پوشش‌های اصلی بسنده کنید.

چه خسارتی تحت پوشش بیمه بدنه نیست؟

از آنجایی که شیوه کلاهبرداری در حوزه بیمه خودروها نیز وجود دارد باید به این موضوع دقت کنید که شرکت بیمه معتبری را برای خرید بیمه بدنه انتخاب کنید. و توجه داشته باشید پوشش‌هایی که خریداری می‌کنید در بیمه نامه جزو پوشش‌های اضافی یا اصلی بیمه بدنه باشند و در دام کلاهبرداران نیافتید. از جمله خسارت‌هایی که شرکت‌های بیمه آن را پوشش نمی‌دهند عبارتند از:

  • خسارت‌هایی که بر اثر جنگ، شورش و یا انفجارهای هسته‌ای به خودرو وارد شوند.
  • خساراتی که عمداً از سوی بیمه گذار به خودرو وارد شده باشد .
  • رخ دادن حادثه و وارد شدن خسارت به خودرو پراید در اثر استفاده کردن از مشروبات الکلی و … .
  • حمل کردن باری بیش از آنچه که در بیمه نامه برای کاربری خودرو ذکر شده است.
  • رانندگی بدون گواهینامه و یا گواهینامه غیر مرتبط
  • بکسل کردن خودرو ها در صورتی که مجوز آن را نداشته باشید
  • فرار از تعقیب و گریز پلیس

خرید بیمه بدنه پراید

برای خرید بیمه بدنه دو روش حضوری و غیرحضوری وجود دارد. برای خرید بیمه بدنه به صورت حضوری باید به نمایندگی‌های شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کنید و پس از استعلام قیمت بیمه بدنه آن را خریداری کنید. اما روش دوم  علاوه بر اینکه بسیار راحت‌تر است، به زمان کمتری نیز نیاز دارد. برای خرید بیمه بدنه به صورت غیر حضوری می‌‌توانید از اپلیکیشن بیمه مرکوری استفاده کنید. در این اپلیکیشن انواع بیمه بدنه به صورت کوتاه مدت و کیلومتری برای مشتریان ارائه می‌شود که می‌توانند با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنند و پس از وارد کردن اطلاعات مربوطه بیمه مورد نظر برایشان صادر می‌شود. یکی از مزایای این روش این است که بیمه گذار خودش اختیار انتخاب پوشش‌های اضافی را داشته و از این طریق می‌تواند قیمت کمتری برای خرید بیمه بدنه پراید بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست