قیمت-بیمه-بدنه-کوثر

عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه کوثر چیست؟

از آنجایی که قیمت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث در شرکت های مختلف متفاوت است، قصد داریم در این مقاله از مجله بیمه مرکوری به عوامل موثر در قیمت بیمه بدنه کوثر بپردازیم. تقریباً از اواخر قرن نوزدهم تحولی در زندگی انسان‌ها و جوامع بشری به وجود آمد که نقش مهمی در حمل و نقل کالاها و مسافرین داشت. تولید خودروها به گونه ای در زندگی انسان ها نقش پیدا کردند که شاید می‌توان گفت زندگی انسان بدون استفاده از این وسایل نقلیه موتوری با آنکه قیمت بیمه بدنه آن ذر برخی موارد زیاد می‌شود اما ناممکن است.

انسان‌ها از این وسیله نقلیه برای جابجایی مردم و مسافرین، و در زندگی صنعتی و کشاورزی برای رساندن کالا از محل تولید به بازار مصرف استفاده می‌کنند. اگرچه که به وجود آمدن این وسیله نقلیه به همراه خودش رفاه و آسایش را برای مردم به ارمغان آورد، اما به همان اندازه ، باعث بروز مشکلاتی برای آنها بوده است. زیرا خطر تصادف و برخورد این وسیله نقلیه رو به افزایش است.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه نوعی از بیمه نامه های خودرو است که بر اساس شرایط آن دارنده و یا مالک ، خودروی خود را در برابر خطراتی که ممکن است بر اثر بروز حادثه دچار خسارت شود را بیمه می‌کند. با استفاده از این بیمه خسارت‌های ناشی از حادثه که به خودرو وارد می شوند توسط شرکت بیمه جبران می شود. منظور از خطرات مورد تعهد بیمه گر همان حوادثی است که در صورت رخ دادن، چنانچه باعث نابودی و یا آسیب دیدگی خودرو شود بیمه گر موظف به جبران آن خواهد بود. در شرکت بیمه کوثر جبران خطرات ناشی از حوادث به دو دسته تقسیم می شوند که بر قیمت بیمه بدنه نیز تاثیر دارند. این  خطرات عبارتند از:

خطرات مورد تعهد بیمه گر

جبران این خطرات در همه شرکت های بیمه گر به صورت ثابت در بیمه نامه درج شده و نرخ محاسبه آن از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود. به عبارت دیگر قیمت بیمه بدنه کوثر در خطراتی که تحت پوشش بیمه گر می باشد با شرکت های دیگر تفاوتی ندارد.

خطرات خارج از تعهد بیمه گر

خطرات خارج از تعهد بیمه گر همان خطراتی هستند که اگر در اثر بروز حادثه منجر به خسارت شوند، شرکت بیمه گر بر اساس شرایط بیمه نامه تعهدی در جبران خسارت آن ندارد، مگر اینکه بیمه گذار خودروی خود را در برابر این خطرات نیز به صورت اختیاری بیمه کرده باشد. در این صورت است که قیمت بیمه بدنه کوثر ممکن است با شرکت های دیگر متفاوت باشد.

این خطرات عبارتند از:

– خسارات‌ ناشي‌ از كهنگی، عدم‌ مراقبت‌ و نگهداری و اسقاط خودرو

– هرگونه‌ آسيب‌ و خسارت‌ وارد به‌ لاستيك ها، جز در زمانی كه‌ وسيله‌ نقليه‌ به‌ علت‌ آتش‌سوزی ‌خسارت‌ ديده‌ باشد. كه‌ در اين‌ حالت‌ فقط تا 50% قيمت‌ لاستيك‌ به‌ عنوان‌ خسارت‌ پرداخت‌ خواهد شد.

– زيان‌ ناشی از عدم‌ استفاده‌ از وسيله‌ نقليه‌ از زمانی كه‌ دچار حادثه‌ می‌شود تا زماني‌ كه‌ راه‌اندازی ‌مجدد می گردد.

– كاهش‌ و پايين‌ آمدن‌ ارزش‌ خودرو‌ بر اثر حادثه

– خطرات‌ جنگ‌، شورش‌ و انقلاب‌، و خسارات‌ مستقيم‌ و غيرمستقيم‌ ناشی از انفجارهای هسته‌ای و اشعه‌ يون‌ساز

– خطرات‌ طبيعی مانند زمين‌ لرزه‌، سيل‌ و آتشفشان

– خسارت های عمدی بيمه‌گذار

– خسارات‌ ناشی از رانندگی در حين‌ مستی و يا تحت‌ تأثير مواد مخدر و يا آزمايش‌ سرعت خودرو

نکته/ اگر هر کدام از این خطرات برای خودروی بیمه شده اتفاق بیفتد و بیمه گذار آن را در برابر این خطرات بیمه کرده باشد، موظف است که حق بیمه بیشتری پرداخت کند و بنابراین قیمت بیمه بدنه کوثر افزایش می‌یابد.  به یاد داشته باشید که این موضوع به نفع شما بوده چراکه خودروی شما برای خطرات بیشتری تحت پوشش قرار می‌گیرد، که در مقابل هزینه های گزاف برای تعمیر و یا تعویض قطعات خودرو  حق ‌بیمه اندکی بوده و به صرفه است.

عوامل موثر در قیمت بیمه بدنه کوثر

در محاسبه قیمت بیمه بدنه کوثر عوامل دیگری مانند ویژگی خودرو، سطح تعهدات بیمه نامه و تخفیف‌های شرکت بیمه نیز تاثیرگذار هستند، که در ادامه هر کدام از این عوامل را بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های خودرو

یکی از عوامل مهمی که بر قیمت بیمه بدنه کوثر تاثیر می‌گذارد نوع و سال ساخت خودرو است و به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی را برای بیمه بدنه مشخص کرد. چون قیمت این بیمه برای هر خودرو با توجه به نوع و سال ساخت آن متفاوت است. ارزش خودرو نیز به طور مستقیم در محاسبه قیمت بیمه بدنه کوثر موثر است. به عبارت دیگر هرچه ارزش خودرو بالاتر باشد قیمت بیمه نیز افزایش می یابد.

نکته/ به یاد داشته باشید که در هنگام خرید بیمه بدنه ارزش روز خودروی خود را به صورت دقیق به شرکت بیمه اعلام کنید. زیرا اگر ارزش خودروی خود را کمتر از اندازه واقعی آن در بیمه نامه بیان کنید شرکت بیمه در روز حادثه خسارت کمتری را جبران می کند.

تخفیفات بیمه بدنه کوثر

تخفیف بیمه بدنه نیز یکی دیگر از عواملی است که بر قیمت بیمه بدنه کوثر تاثیر می گذارد. اگر شما حداقل یک سال بیمه بدنه داشته باشید ولی در طول این یکسال دچار خسارت نشوید تخفیفاتی به شما تعلق می گیرد که می توانید از طریق آن برای تمدید بیمه بدنه کوثر قیمت کمتری را بپردازید. همچنین تخفیف خودروی صفر کیلومتر و خرید نقدی نیز در همه شرکت ها برای افراد لحاظ می شود.

برخی از شرکت‌های بیمه‌گر علاوه‌بر تخفیفاتی که در بالا گفته شد تخفیفات ویژه دیگری را نیز برای بیمه گذار در نظر می‌گیرند. برای مثال در بیمه کوثر برای کسانی که بیمه بدنه را به صورت گروهی خریداری می‌کنند تخفیف گروهی و یا توافقی اعمال می شود. که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

استعلام بیمه بدنه کوثر

یکی از عواملی که هنگام خرید بیمه بدنه، علاوه بر قیمت بیمه بدنه کوثر باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت پرداخت خسارت شرکت بیمه مورد نظر است. برای مثال تعداد شعب پرداخت خسارت شرکت و یا دارا بودن سرویس خسارت سیار از جمله ویژگی های برتر بودن شرکت بیمه و خرید بهترین بیمه بدنه است. بنابراین بهتر است که همیشه استعلام بیمه بدنه را انجام دهید، تا از شرایط شرکت بیمه اطلاع داشته باشید. در این خصوص شرکت بیمه کوثر نزدیک به ۸۰ مرکز خسارت در کشور دارد، که شرایط مناسبی را  جهت خدمات پرداخت خسارت برای مشتریان خود فراهم کرده است.

بیمه بدنه خود را از طریق اپلیکیشن بیمه مرکوری که زیر نظر بیمه کوثر است خریداری کنید تا دیگر احتیاج به حضور کارشناس در محل وقوع حادثه نداشته باشید و ‌بتوانید با ارسال تصاویر تنها در چند دقیقه روند پرداخت خسارت را انجام دهید.

چگونه می‌توان قیمت بیمه بدنه کوثر را کاهش داد؟

همان طور که گفته شد یکی از راه‌های مهم برای کاهش قیمت بیمه بدنه کوثر دریافت تخفیفات مختلف است. در برخی مواقع این تخفیفات تا ۷۰ درصد هم می‌رسد. پس اگر می‌خواهید بیمه بدنه خود را تمدید و یا خریداری کنید در ادامه شما را با ۱۱ راه مهم برای دریافت این تخفیفات آشنا می‌کنیم.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

همه افرادی که بیمه بدنه دارند اما تا زمان سررسید تاریخ آن دچار خسارتی نشده باشند، می توانند از سابقه عدم خسارت بیمه بدنه خود برای کاهش قیمت بیمه بدنه کوثر استفاده کنند. توجه داشته باشید که تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه در بیمه نامه خودروی شما ثبت می شود.

تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر

در اکثر خودروهای ارائه دهنده بیمه بدنه تخفیفی تحت عنوان بیمه بدنه خودروی صفر به بیمه‌گذاران ارائه می‌شود. میزان این تخفیف در شرکت‌های مختلف متفاوت است. منظور از  خودروی صفر در این نوع تخفیفات این است که سه ماه بیشتر از تحویل خودرو از کارخانه نگذشته باشد. شرکت بیمه کوثر نیز این تخفیفات را برای مشتریان خود ارائه داده و شما می توانید از این طریق قیمت بیمه بدنه کوثر را کاهش دهید.

تخفیف های گروهی

اکثریت شرکت‌های بیمه از جمله بیمه کوثر برای ارائه بیمه بدنه از تخفیف های گروهی استفاده می‌کنند که این تخفیف ها برای سازمان ها و مشاغل مختلف ارائه می شود. تخفیفات گروهی در بیمه بدنه کوثر شامل موارد زیر است:

  • تخفیف بیمه بدنه برای اعضای هیات علمی
  • تخفیف بیمه بدنه برای ایثارگران
  • تخفیف بیمه بدنه برای اعضای نظام مهندسی
  • تخفیف بیمه بدنه برای اعضای نظام پزشکی
  • تخفیف بیمه بدنه برای برخی از خودروسازان از جمله بیمه بدنه سایپا و بیمه بدنه ایران خودرو
  • تخفیف بیمه بدنه برای قضات و اعضای کانون وکلای دادگستری و سایر تخفیف‌هایی که برای ادارات و سازمان های خاص ارائه می‌شود.

تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان بیمه عمر

برخی شرکت‌های بیمه برای بیمه گذارانی که بیمه نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری آن شرکت را نیز خریداری کرده باشند تخفیفاتی را در صدور بیمه بدنه در نظر می گیرد. برای مثال افرادی که بیمه عمر کوثر داشته باشند می‌توانند از تخفیفات بیمه بدنه کوثر بهره مند شوند، و از این طریق قیمت بیمه بدنه کوثر را را تا حدودی کاهش دهند.

نکته/ توجه داشته باشید که این مورد ممکن است در شرکت‌های مختلف بیمه بر اساس میزان سرمایه فوت بیمه نامه عمر تعیین شود.

تخفیف بیمه بدنه برای دارندگان عدم خسارت بیمه شخص ثالث

برای خرید بیمه بدنه برخی از شرکت ها تخفیفاتی تحت عنوان عدم سابقه خسارت بیمه ثالث ارائه می‌شود. میزان این تخفیف به تعداد سال‌هایی که بیمه شخص ثالث فرد بیمه گذار دارای سابقه عدم خسارت باشد، است.

تخفیف بیمه بدنه خودروهای وارداتی

اگر خودروی شما از جمله خودروهای وارداتی باشد می توانید از این تخفیف برای کاهش قیمت بیمه بدنه کوثر استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این تخفیف فقط برای خودروهایی است که از سال ساخت آنها هفت سال میلادی نگذشته باشد.

استفاده از سوابق تخفیفات عدم خسارت خودروی قبلی

یکی دیگر از راه هایی که می توانید بر قیمت بیمه بدنه کوثر تأثیر بگذارید استفاده از تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی‌تان است. از این تخفیف می‌توانید در زمانی که خودروی جدید خریداری کرده اید، استفاده کنید.

 تخفیفات مناسبتی بیمه بدنه

برخی از شرکت‌ها و همچنین شرکت بیمه بدنه کوثر در برخی از مناسبت ها مانند اعیاد و یا جشن ۲۲ بهمن تخفیفاتی را برای بیمه بدنه ارائه می‌دهند.

دارا بودن حساب های بانکی بلند مدت

این مورد نیز از جمله تخفیفاتی است که از سوی برخی شرکت‌ها ارائه شده و بر اساس آن می‌توانند افرادی را که در بانک های مربوط به آنها حساب بانکی بلند مدت دارند تخفیفاتی را ارائه دهند.

 نکات پایانی

آخرین راهکاری را که می‌توانیم برای تأثیرگذاری بر قیمت بیمه بدنه کوثر به شما ارائه دهیم رانندگی درست و کم خطر است که فرد می‌تواند در صورت نداشتن خسارت و حادثه رانندگی از همه تخفیفات شرکت بیمه استفاده کند. ممنون که تا پایان ابن مطلب با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست