مزایای بیمه بدنه خودرو چیست؟

مزایای بیمه بدنه خودرو چیست؟

امروزه با توجه به مسائل اقتصادی که در کشور ما وجود دارد و بالا بودن قیمت تعویض قطعات خودرو اگر خودروی شما در حادثه‌ای دچار تصادف شود، بیمه بدنه به کمک راننده مقصر آمده و در پرداخت خسارت باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. اگر از این مسائل بگذریم و خودروی شما هیچ گاه دچار خسارت ناشی از تصادف نشود اما به دلیل افزایش قیمت خودروها احتمال دزدیده شدن آن کم نیست. در این شرایط نیز بیمه بدنه می‌تواند خسارت ناشی از دزدیده شدن خودروی شما را تا حدی جبران کند. بنابراین با اطمینان می‌توان گفت که مزایای داشتن بیمه بدنه از معایب آن بیشتر است. به همین منظور در این مقاله از مجله بیمه مرکوری قصد داریم تا شما را با مزایای بیمه بدنه آشنا کنیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

مزایای بیمه بدنه

مزایای بیمه بدنه در واقع همان پوشش‌هایی هستند که شرکت بیمه گر خودروی شما را در برابر آنها بیمه کرده تا در صورت بروز آن خسارت‌ها با پرداخت هزینه‌ای کم مقدار خسارت بیشتری را دریافت کنید.

تصادفات

تصادفات جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه محسوب می‌شود که اولین مورد از مزایای بیمه بدنه است که در صورت برخورد ماشین شما با جسمی ثابت و یا متحرک، بیمه گر خسارت وارده را جبران می‌کند.

سرقت کلی خودرو

آیا می‌دانید چند درصد از خودروهایی که دزدیده می‌شوند امکان دارد پیدا شوند؟ از تعداد سرقت‌های کلی خودرو که به کلانتری ها اعلام می‌شود تنها درصد کمی از آنها پیدا می‌شوند. به همین دلیل پوشش سرقت کلی خودرو می‌تواند در این موضوع به فرد بیمه گذار کمک کرده تا اگر خودروی سرقت شده او پیدا نشد، بتوانند مبلغ خودروی خود را از شرکت بیمه دریافت کند. تنها شرکتی که برای این پوشش وجود دارد این است که شما باید تا سه روز پس از دزدیده شدن خودروی خود آن را به شرکت بیمه گزارش دهید و اگر تا ۶۰ روز پس از دزدیده شدن آن خودرویتان پیدا نشود، شامل دریافت خسارت آن می‌شوید.

آتش سوزی

یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه پوششی به نام آتش سوزی است که اگر خودروی شما و یا لوازم یدکی آن دچار حریق شوند و یا در حادثه‌ای منفجر شوند می‌توانید از این بیمه استفاده کرده و خسارت وارده را از شرکت بیمه دریافت کنید.

مزایایی که برای بیمه بدنه در قسمت بالا گفته شد از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه محسوب می‌شوند. در ادامه میخواهیم به مزایای بیمه بدنه از طریق پوشش‌های اضافی بپردازیم:

سرقت جزئی

منظور از سرقت جزئی مربوط به دزدیده شدن لوازم یدکی خودرو است که از آن به عنوان اولین مزایای بیمه بدنه که به صورت پوشش اضافی ارائه می‌شود یاد می‌کنیم. با خرید این نوع پوشش اگر روزی متوجه شدید که لاستیک و یا ضبط خودروی شما به سرقت رفته است دیگر لازم نیست که نگران خسارت ناشی از آن باشید، زیرا شرکت بیمه آن را به شما پرداخت می‌کند.

شکسته شدن شیشه

معمولاً شیشه خودروها بر اثر اتفاقاتی چون سرد و گرم شدن هوا شکسته می‌شود و به دلیل اینکه اتفاق رایجی در خودروها است، پوششی به نام پوشش شکسته شدن شیشه از سوی شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود تا فرد بیمه گذار بتواند با خرید آن خودروی خود را در برابر این اتفاق بیمه کند. به علاوه در بعضی از سرقت‌ها، سارق اقدام به شکستن شیشه خودرو می کند اما چیزی از خودرو نمی دزدد. در این شرایط هم این بیمه به کار می‌آید.

بلایای طبیعی

همانطور که از نام این پوشش پیداست زمان اتفاق افتادن آن مشخص نیست، و هر لحظه ممکن است که با آن مواجه شویم. بنابراین بهتر است که برای جلوگیری از حوادث غیر منتظره مانند بلایای طبیعی، خودروی خود را بیمه کرده و آسیب‌های مالی را از طریق آن جبران کنیم.

ترانزیت

از عمده مشکلاتی که رانندگان خودروهای ترانزیت با آن مواجه هستند رخ دادن حوادث برای خودروی آنها در کشورهای دیگر است. خوشبختانه مزایای بیمه بدنه در این مورد نیز مشهود بوده و برای چنین مشکلاتی پوشش ترانزیت وجود دارد که راننده می‌تواند خودروی خود را در برابر اتفاقاتی که ممکن است در رفت و آمد به کشورهای دیگر رخ دهد بیمه کند. تا در صورت مواجهه با حوادث بتواند خسارت آن را دریافت نماید.

پاشیده شدن مواد شیمیایی

یکی دیگر از مزایای بیمه بدنه پوشش دهی خودرو در برابر پاشیده شدن مواد شیمیایی بر روی آن است. شما با خرید این پوشش می‌توانید امکان جبران خسارت را داشته باشید.

آیا بیمه بدنه همه حوادث را پوشش می‌دهد؟

پوشش‌های بیمه بدنه شاید در نگاه اول کامل به نظر برسند اما برخی از اتفاقات و حوادث را تحت پوشش خود ندارد. ولی با توجه به سطح بالای پوشش خسارات از سوی شرکت بیمه‌گر که از مزایای بیمه بدنه محسوب می‌شود می‌توان از این استثنائات بیمه بدنه چشم‌پوشی کرد. منظور از استثنائات بیمه بدنه کدام موارد هستند؟

1. آسیب‌هایی که در اثر جنگ، شورش، حمله یا انفجارهای هسته‌ای به خودروی فرد بیمه گذار وارد شود تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

2. آسیب هایی که خود فرد بیمه گذار و یا ذینفع به طور عمد به خودرو وارد کرده باشد

3. اگر آسیبی که به خودرو وارد می‌شود به دلیل مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر توسط راننده خودرو باشد.

4. اگر راننده خودروی بیمه شده گواهی نداشته باشد و اتفاقی برای خودرو رخ دهد جبران خسارت آن برعهده شرکت بیمه نمی‌باشد.

5. و در آخر اگر بنا به دلایلی پلیس قصد توقف خودروی شما را داشته باشد اما شما از دست پلیس فرار کنید، بیمه بدنه هیچ تعهدی در قبال پرداخت خسارت نخواهد داشت.

قیمت بیمه بدنه

از جمله مزایای بیمه بدنه می‌‌توان به قیمت آن اشاره کرد. فرد بیمه گذار با پرداخت حق بیمه اندک می تواند از بالاترین پرداخت خسارت بهره‌مند شود. از جمله عواملی که می‌تواند بر قیمت بیمه بدنه تاثیر بگذارند در درجه اول مشخصات خودرو و در درجه دوم پوشش‌هایی است که فرد بیمه گذار آنها را انتخاب می‌کند. منظور از مشخصات خودرو نوع آن، مدل، سال ساخت و ارزشی است که در قیمت روز بازار دارد. بنابراین اگر شما پوشش‌های اضافی بیشتری را در هنگام عقد قرارداد بیمه نامه از سوی شرکت بیمه گر درخواست کنیم به تبع قیمت بیمه بدنه خودروی شما نیز افزایش می‌یابد اما مطمئن باشید که به نفعتان خواهد بود.

خرید بیمه بدنه از اپلیکیشن مرکوری

حال که با مزایای بیمه بدنه آشنا شدید و می‌دانید که بیمه بدنه برخلاف چیزی که بسیاری از رانندگان به آن معتقد هستند بسیار لازم و ضروری است و نسبت به خرید آن ترغیب شده باشید؛ برای شروع می‌توانید وارد اپلیکیشن بیمه مرکوری شده و با ثبت نام و پر کردن برخی از مشخصات در سریعترین زمان ممکن و بدون نیاز به حضور کارشناس انواع بیمه بدنه را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست